Afișez toate cele 51 de rezultate

  • Fibra optica 12 fire Single Mode 1200N cu Gel monotube

    Fibra optica 12 fire Single Mode 1200N cu Gel monotube

    Fibra optica 12 fire Single Mode 1200N cu Gel monotube.APretul este la metru. Unitatea de ambalare : multiplu de 100M A Specificatii tehnice A Lungime de unda 1310nm…1550nm;A Temperatura de lucru: -40C – +70 AC; Greutate cablu (kg/km): Approx. 45 kg/km a 55kg/km; Diametru exterior: Approx. 7.0mm (2…12)Aa A8.0mm (16,24). A Conductoare libere -Material: PolibutenAtereftalatA (PBT)A -Diametru: 3.4 mm pentru 2/4/6/8 /12 fibreA A A A A A A A4.2 mm pentru 16/24fibre A A Manta exterioarA A A -Material: A HDPE negru -Grosime: (Approx) A1.3mm -Diametru 245 A 5 AmA A A Caracteristici mecanice A A Rezistenta la tractiune: a1200 N Rezistenta la impact: -Diametru nicovala 300mm, inaltime 1m,Am=1kg,teste efectuate 5 Rezistenta la zdrobire:2200 N/10Cm Atenuare la 1310 nm a 0.334 dB/kmA A A A A A la 1383 nm a 0.314 dB/km*1A A A A A A la 1550 nm a 0.194 dB/kmA A A A A A la 1625 nm a 0.224 dB/km

    Fibra optica 12 fire Single Mode 1200N cu Gel monotube.APretul este la metru. Unitatea de ambalare : multiplu de 100M A Specificatii tehnice A Lungime de unda 1310nm...1550nm;A Temperatura de…
  • Fibra optica 8 fire Single Mode 1200N cu Gel monotube

    Fibra optica 8 fire Single Mode 1200N cu Gel monotube

    Fibra optica 8 fire Single Mode 1200N cu Gel monotube.APretul este la metru. Unitatea de ambalare : multiplu de 100M A Specificatii tehnice A Lungime de unda 1310nm…1550nm;A Temperatura de lucru: -40C – +70 AC; Greutate cablu (kg/km): Approx. 45 kg/km a 55kg/km; Diametru exterior: Approx. 7.0mm (2…12)Aa A8.0mm (16,24). A Conductoare libere -Material: PolibutenAtereftalatA (PBT)A -Diametru: 3.4 mm pentru 2/4/6/8 /12 fibreA A A A A A A A4.2 mm pentru 16/24fibre A A Manta exterioarA A A -Material: A HDPE negru -Grosime: (Approx) A1.3mm -Diametru 245 A 5 AmA A A Caracteristici mecanice A A Rezistenta la tractiune: a1200 N Rezistenta la impact: -Diametru nicovala 300mm, inaltime 1m,Am=1kg,teste efectuate 5 Rezistenta la zdrobire:2200 N/10Cm Atenuare la 1310 nm a 0.334 dB/kmA A A A A A la 1383 nm a 0.314 dB/km*1A A A A A A la 1550 nm a 0.194 dB/kmA A A A A A la 1625 nm a 0.224 dB/km

    Fibra optica 8 fire Single Mode 1200N cu Gel monotube.APretul este la metru. Unitatea de ambalare : multiplu de 100M A Specificatii tehnice A Lungime de unda 1310nm...1550nm;A Temperatura de…
  • Fibra optica 4 fire Single Mode 1200N cu armatura

    Fibra optica 4 fire Single Mode 1200N cu armatura

    Fibra optica 4 fire Single Mode 1200N cu armatura.APretul este la metru. Unitatea de ambalare : multiplu de 100M Aplicabilitate: A Instalare uE oarA E i rapidA datoritA diametrului mic E i construcEiei A Potrivit pentru atAt pentru A®mpingere cAt E i pentru tragere A AZngropat sau A®n canalizaEie A AZn sistemele de reEea, MAN, WAN, LAN A ProtecEie contra rozAtoarelor. Constructie: 1 – Miez fibrA opticA 2 – Gel tixotropic rezistent la apA 3 – Tub PBT 4 – Element de rezistenEA nemetalicA (Fire de sticlA) 5 – Ripcord 6 – BandA ondulatA din oEel 8 – SArmA din oEel (7 x 0,8 mm) Caracteristici tehnice: Tensiunea maximA de instalare: 1.5 x W(N), min. 1200 N Tensiunea maximA de operare: 0.5 x W(N), min. 600 N RezistenEa la strivire: 1500 N / 100 mm, max. 15 min. Impact: 10 Nm, 3 impacturi, R= 300 mm Torsiune: 1 m. 100N, +/- 180A, 10 cicluri AZndoire repetatA: R=20x D, 100 N, 35 cicluri Radius de A®ncovoiere: R=20x D, 4 turns, 3 cicluri Interval de temperaturA: de la -20AC pana la +70AC Impermeabilitate: Simplu = 3 m, ColoanA de apA = 1 m

    Fibra optica 4 fire Single Mode 1200N cu armatura.APretul este la metru. Unitatea de ambalare : multiplu de 100M Aplicabilitate: A Instalare uE oarA E i rapidA datoritA diametrului mic…
  • Fibra optica 8 fire Single Mode 2700N cu sufa

    Fibra optica 8 fire Single Mode 2700N cu sufa

    Fibra optica 8 fire Single Mode 2700N cu sufa.APretul este la metru. Unitatea de ambalare : multiplu de 100M A Aplicabilitate: A AZn medii externe grele. A Suspendat aerian A Potrivit pentru o distanEA de pAnA la 40 de metri intre 2 ancorari A AZn sistemele de reEea, MAN, WAN, LAN A ProtecEie contra rozAtoarelor. Constructie: 1 – Miez fibrA opticA 2 – Gel tixotropic rezistent la apA 3 – Tub PBT 4 – Element de rezistenEA nemetalicA (Fire de sticlA) 5 – Ripcord 6 – BandA ondulatA din oEel 8 – SArmA din oEel (7 x 0,8 mm) Caracteristici tehnice: Tensiunea maximA de instalare: 1.5 x W(N), min. 2700 N Tensiunea maximA de operare: 0.5 x W(N), min. 900 N RezistenEa la strivire: 1500 N / 100 mm, max. 15 min. Impact: 10 Nm, 3 impacturi, R= 300 mm Torsiune: 1 m. 100N, +/- 180A, 10 cicluri AZndoire repetatA: R=20x D, 100 N, 35 cicluri Radius de A®ncovoiere: R=20x D, 4 turns, 3 cicluri Interval de temperaturA: de la -20AC pana la +70AC Impermeabilitate: Simplu = 3 m, ColoanA de apA = 1 m

    Fibra optica 8 fire Single Mode 2700N cu sufa.APretul este la metru. Unitatea de ambalare : multiplu de 100M A Aplicabilitate: A AZn medii externe grele. A Suspendat aerian A…
  • Fibra optica 4 fire Single Mode 1200N cu Gel monotube

    Fibra optica 4 fire Single Mode 1200N cu Gel monotube

    Fibra optica 4 fire Single Mode 1200N cu Gel monotube.APretul este la metru. Unitatea de ambalare : multiplu de 100M A Specificatii tehnice A Lungime de unda 1310nm…1550nm;A Temperatura de lucru: -40C – +70 AC; Greutate cablu (kg/km): Approx. 45 kg/km a 55kg/km; Diametru exterior: Approx. 7.0mm (2…12)Aa A8.0mm (16,24). A Conductoare libere -Material: PolibutenAtereftalatA (PBT)A -Diametru: 3.4 mm pentru 2/4/6/8 /12 fibreA A A A A A A A4.2 mm pentru 16/24fibre A A Manta exterioarA A A -Material: A HDPE negru -Grosime: (Approx) A1.3mm -Diametru 245 A 5 AmA A A Caracteristici mecanice A A Rezistenta la tractiune: a1200 N Rezistenta la impact: -Diametru nicovala 300mm, inaltime 1m,Am=1kg,teste efectuate 5 Rezistenta la zdrobire:2200 N/10Cm Atenuare la 1310 nm a 0.334 dB/kmA A A A A A la 1383 nm a 0.314 dB/km*1A A A A A A la 1550 nm a 0.194 dB/kmA A A A A A la 1625 nm a 0.224 dB/km

    Fibra optica 4 fire Single Mode 1200N cu Gel monotube.APretul este la metru. Unitatea de ambalare : multiplu de 100M A Specificatii tehnice A Lungime de unda 1310nm...1550nm;A Temperatura de…
  • Fibra optica 12 fire Single Mode 1200N cu armatura

    Fibra optica 12 fire Single Mode 1200N cu armatura

    Fibra opticaA12Afire Single Mode 1200N cu armatura.APretul este la metru. Unitatea de ambalare : multiplu de 100M A A Aplicabilitate: A Instalare uE oarA E i rapidA datoritA diametrului mic E i construcEiei A Potrivit pentru atAt pentru A®mpingere cAt E i pentru tragere A AZngropat sau A®n canalizaEie A AZn sistemele de reEea, MAN, WAN, LAN A ProtecEie contra rozAtoarelor. Constructie: 1 – Miez fibrA opticA 2 – Gel tixotropic rezistent la apA 3 – Tub PBT 4 – Element de rezistenEA nemetalicA (Fire de sticlA) 5 – Ripcord 6 – BandA ondulatA din oEel 8 – SArmA din oEel (7 x 0,8 mm) Caracteristici tehnice: Tensiunea maximA de instalare: 1.5 x W(N), min. 1200 N Tensiunea maximA de operare: 0.5 x W(N), min. 600 N RezistenEa la strivire: 1500 N / 100 mm, max. 15 min. Impact: 10 Nm, 3 impacturi, R= 300 mm Torsiune: 1 m. 100N, +/- 180A, 10 cicluri AZndoire repetatA: R=20x D, 100 N, 35 cicluri Radius de A®ncovoiere: R=20x D, 4 turns, 3 cicluri Interval de temperaturA: de la -20AC pana la +70AC Impermeabilitate: Simplu = 3 m, ColoanA de apA = 1 m

    Fibra opticaA12Afire Single Mode 1200N cu armatura.APretul este la metru. Unitatea de ambalare : multiplu de 100M A A Aplicabilitate: A Instalare uE oarA E i rapidA datoritA diametrului mic…
  • Fibra optica 8 fire Single Mode 1200N cu armatura

    Fibra optica 8 fire Single Mode 1200N cu armatura

    Fibra opticaA8Afire Single Mode 1200N cu armatura.APretul este la metru. Unitatea de ambalare : multiplu de 100M A Aplicabilitate: A Instalare uE oarA E i rapidA datoritA diametrului mic E i construcEiei A Potrivit pentru atAt pentru A®mpingere cAt E i pentru tragere A AZngropat sau A®n canalizaEie A AZn sistemele de reEea, MAN, WAN, LAN A ProtecEie contra rozAtoarelor. Constructie: 1 – Miez fibrA opticA 2 – Gel tixotropic rezistent la apA 3 – Tub PBT 4 – Element de rezistenEA nemetalicA (Fire de sticlA) 5 – Ripcord 6 – BandA ondulatA din oEel 8 – SArmA din oEel (7 x 0,8 mm) Caracteristici tehnice: Tensiunea maximA de instalare: 1.5 x W(N), min. 1200 N Tensiunea maximA de operare: 0.5 x W(N), min. 600 N RezistenEa la strivire: 1500 N / 100 mm, max. 15 min. Impact: 10 Nm, 3 impacturi, R= 300 mm Torsiune: 1 m. 100N, +/- 180A, 10 cicluri AZndoire repetatA: R=20x D, 100 N, 35 cicluri Radius de A®ncovoiere: R=20x D, 4 turns, 3 cicluri Interval de temperaturA: de la -20AC pana la +70AC Impermeabilitate: Simplu = 3 m, ColoanA de apA = 1 m

    Fibra opticaA8Afire Single Mode 1200N cu armatura.APretul este la metru. Unitatea de ambalare : multiplu de 100M A Aplicabilitate: A Instalare uE oarA E i rapidA datoritA diametrului mic E…
  • Fibra optica 12 fire Single Mode 2700N cu sufa

    Fibra optica 12 fire Single Mode 2700N cu sufa

    Fibra optica 12 fire Single Mode 2700N cu sufa.APretul este la metru. Unitatea de ambalare : multiplu de 100M A Aplicabilitate: A AZn medii externe grele. A Suspendat aerian A Potrivit pentru o distanEA de pAnA la 40 de metri intre 2 ancorari A AZn sistemele de reEea, MAN, WAN, LAN A ProtecEie contra rozAtoarelor. Constructie: 1 – Miez fibrA opticA 2 – Gel tixotropic rezistent la apA 3 – Tub PBT 4 – Element de rezistenEA nemetalicA (Fire de sticlA) 5 – Ripcord 6 – BandA ondulatA din oEel 8 – SArmA din oEel (7 x 0,8 mm) Caracteristici tehnice: Tensiunea maximA de instalare: 1.5 x W(N), min. 2700 N Tensiunea maximA de operare: 0.5 x W(N), min. 900 N RezistenEa la strivire: 1500 N / 100 mm, max. 15 min. Impact: 10 Nm, 3 impacturi, R= 300 mm Torsiune: 1 m. 100N, +/- 180A, 10 cicluri AZndoire repetatA: R=20x D, 100 N, 35 cicluri Radius de A®ncovoiere: R=20x D, 4 turns, 3 cicluri Interval de temperaturA: de la -20AC pana la +70AC Impermeabilitate: Simplu = 3 m, ColoanA de apA = 1 m

    Fibra optica 12 fire Single Mode 2700N cu sufa.APretul este la metru. Unitatea de ambalare : multiplu de 100M A Aplicabilitate: A AZn medii externe grele. A Suspendat aerian A…
  • Fibra optica 4 fire Single Mode 2700N cu sufa

    Fibra optica 4 fire Single Mode 2700N cu sufa

    Fibra optica 4 fire Single Mode 2700N cu sufa.APretul este la metru. Unitatea de ambalare : multiplu de 100M A A Aplicabilitate: A AZn medii externe grele. A Suspendat aerian A Potrivit pentru o distanEA de pAnA la 40 de metri intre 2 ancorari A AZn sistemele de reEea, MAN, WAN, LAN A ProtecEie contra rozAtoarelor. Constructie: 1 – Miez fibrA opticA 2 – Gel tixotropic rezistent la apA 3 – Tub PBT 4 – Element de rezistenEA nemetalicA (Fire de sticlA) 5 – Ripcord 6 – BandA ondulatA din oEel 8 – SArmA din oEel (7 x 0,8 mm) Caracteristici tehnice: Tensiunea maximA de instalare: 1.5 x W(N), min. 2700 N Tensiunea maximA de operare: 0.5 x W(N), min. 900 N RezistenEa la strivire: 1500 N / 100 mm, max. 15 min. Impact: 10 Nm, 3 impacturi, R= 300 mm Torsiune: 1 m. 100N, +/- 180A, 10 cicluri AZndoire repetatA: R=20x D, 100 N, 35 cicluri Radius de A®ncovoiere: R=20x D, 4 turns, 3 cicluri Interval de temperaturA: de la -20AC pana la +70AC Impermeabilitate: Simplu = 3 m, ColoanA de apA = 1 m

    Fibra optica 4 fire Single Mode 2700N cu sufa.APretul este la metru. Unitatea de ambalare : multiplu de 100M A A Aplicabilitate: A AZn medii externe grele. A Suspendat aerian…
  • Pitgail Single Mode 1M conector SC

    Pitgail Single Mode 1M conector SC

    Pitgail Single Mode 1M conector SC Pigtailul este o secEiune scurtA de fibrA opticA cu A®nveliE tampon, terminatA A®ntr-un capAt cu o mufA de conectare E i celAlalt capAt lAsat liber. Pigtail-urile se sudeazA cu fibrele cablului de distribuAie, eliminAnd astfel procesul de pregAtire a conexiunilor. Tip conector : SC Tip fibrA opticA : 9A / 125AAm Lungime : 1Am

    Pitgail Single Mode 1M conector SC Pigtailul este o secEiune scurtA de fibrA opticA cu A®nveliE tampon, terminatA A®ntr-un capAt cu o mufA de conectare E i celAlalt capAt lAsat…
  • Patchcord Single Mode 1M SC/UPC-SC/UPC

    Patchcord Single Mode 1M SC/UPC-SC/UPC

    Patchcord Single Mode 1M SC/UPC-SC/UPC

    Patchcord Single Mode 1M SC/UPC-SC/UPC
  • Patchcord Single Mode 3M SC/APC-SC/APC

    Patchcord Single Mode 3M SC/APC-SC/APC

    Patchcord Single Mode 3M SC/APC-SC/APC A Patchcord-urile optice sunt folosite la transmisia semnalelor luminoase A®ntre echipamente optice, de exemplu: media convertoare, module sfp, ODF-uri E i cutii terminale FTTH. A Tip conector : SC/APC SC/APC Tip fibrA opticA : 9A / 125AAm Lungime : 3Am

    Patchcord Single Mode 3M SC/APC-SC/APC A Patchcord-urile optice sunt folosite la transmisia semnalelor luminoase A®ntre echipamente optice, de exemplu: media convertoare, module sfp, ODF-uri E i cutii terminale FTTH. A…
  • Patchcord Single Mode 1M SC-ST

    Patchcord Single Mode 1M SC-ST

    Patchcord Single Mode 1M SC-ST Patchcord-urile optice sunt folosite la transmisia semnalelor luminoase A®ntre echipamente optice, de exemplu: media convertoare, module sfp, ODF-uri E i cutii terminale FTTH. A Tip conector : SC ST Tip fibrA opticA : 9A / 125AAm Lungime : 1Am

    Patchcord Single Mode 1M SC-ST Patchcord-urile optice sunt folosite la transmisia semnalelor luminoase A®ntre echipamente optice, de exemplu: media convertoare, module sfp, ODF-uri E i cutii terminale FTTH. A Tip…
  • Modul SFP Single Mode 2 Fibre Gigabit max 20KM 2 conectori LC

    Modul SFP Single Mode 2 Fibre Gigabit max 20KM 2 conectori LC

    Modul SFP Single Mode 2 Fibre Gigabit max 20KM 2 conectori LC Protocoale de transmisie : IEEE 802.3z 1000Base-FX Tip fibrA opticA : 8.3/125AAm, 8.7/125AAm, 9/125AAm, 10/125AAm – FibrA opticA monomod DistanEa maximA de transmitere : 20Akm Rata de transfer : max. 1.25AGb/s NumAr de fibre folosite : 2A Conectori optici : 2 xALC Sursa de luminA / lungime de undA ieE ire opticA : Laser FP / 1310Anm Putere emisie : -8 … -3A dB Senzitivitate receptor : a -22A dB Alimentare : 3.3AVA DC TemperaturA de lucru : 0AAC … 70AAC Greutate : 0.017Akg

    Modul SFP Single Mode 2 Fibre Gigabit max 20KM 2 conectori LC Protocoale de transmisie : IEEE 802.3z 1000Base-FX Tip fibrA opticA : 8.3/125AAm, 8.7/125AAm, 9/125AAm, 10/125AAm - FibrA opticA…
  • Set SFP Single Mode 2 Fibre conectori LC max 20KM

    Set SFP Single Mode 2 Fibre conectori LC max 20KM

    Set SFP Single Mode 2 Fibre conectori LC max 20KM Protocoale de transmisie : IEEE 802.3z 1000Base-FX Tip fibrA opticA : 8.3/125AAm, 8.7/125AAm, 9/125AAm, 10/125AAm – FibrA opticA monomod DistanEa maximA de transmitere : 20Akm Rata de transfer : max. 1.25AGb/s NumAr de fibre folosite : 2A Conectori optici : 2 xALC Sursa de luminA / lungime de undA ieE ire opticA : Laser FP / 1310Anm Putere emisie : -8 … -3A dB Senzitivitate receptor : a -22A dB Alimentare : 3.3AVA DC TemperaturA de lucru : 0AAC … 70AAC Greutate : 0.017Akg

    Set SFP Single Mode 2 Fibre conectori LC max 20KM Protocoale de transmisie : IEEE 802.3z 1000Base-FX Tip fibrA opticA : 8.3/125AAm, 8.7/125AAm, 9/125AAm, 10/125AAm - FibrA opticA monomod DistanEa…
  • Set mediaconvertor RX TX Multi Mode conectori SC max 2KM

    Set mediaconvertor RX TX Multi Mode conectori SC max 2KM

    Set mediaconvertor RX TX Multi Mode conectori SC max 2KM Conector optic : SC NumAr de fibre : 1Abuc. DistanEa de emisie : 2Akm – FibrA opticA multimode Standardele compatibile : IEEE 802.3, IEEE 802.3u Port LAN : 1Abuc.A (RJ-45. UTP/STP) VitezA de comunicaAie : 10/100AMbps Lungime de undA ieE ire opticA : 1550 / 1310Anm Caracteristici principale : Auto detecAie MDI/MDI-X Auto detecAie a vitezei de transfer Transmisie bidirecAionalA printr-o singurA fibrA opticA LED-urile indicA starea de funcAionare a echipamentului Tehnologie multiplicatA A®n domeniul lungimii undei optice WDM (Tx 1550nm / Rx 1310nm) Alimentare : 5AVA DC A/ 2AA (alimentator A®n set) TemperaturA de lucru : -10AAC … 50AAC Umiditatea relativA permisA : 5A% … 95A% Greutate : 0.140Akg Dimensiuni : 120A x 72A x 27Amm

    Set mediaconvertor RX TX Multi Mode conectori SC max 2KM Conector optic : SC NumAr de fibre : 1Abuc. DistanEa de emisie : 2Akm - FibrA opticA multimode Standardele compatibile…
  • Set mediaconvertoare Single Mode RX TX conector SC max 20KM

    Set mediaconvertoare Single Mode RX TX conector SC max 20KM

    Set mediaconvertoare Single Mode RX TXA1 fibra conector SC max 20KM Conector optic : SC NumAr de fibre : 1Abuc. DistanEa de emisie : 20Akm – FibrA opticA monomod Standardele compatibile : IEEE 802.3, IEEE 802.3u Port LAN : 1Abuc.A (RJ-45. UTP/STP) VitezA de comunicaAie : 10/100AMbps Lungime de undA ieE ire opticA : 1550 / 1310Anm Caracteristici principale : Auto detecAie MDI/MDI-X Auto detecAie a vitezei de transfer Transmisie bidirecAionalA printr-o singurA fibrA opticA LED-urile indicA starea de funcAionare a echipamentului Tehnologie multiplicatA A®n domeniul lungimii undei optice WDM (Tx 1550nm / Rx 1310nm) Alimentare : 5AVA DC A/ 2AA (alimentator A®n set) TemperaturA de lucru : 0AAC … 50AAC Greutate : 0.176Akg Dimensiuni : 105A x 70A x 26Amm – Dimensiunile emiAAtorului sau ale receptorului

    Set mediaconvertoare Single Mode RX TXA1 fibra conector SC max 20KM Conector optic : SC NumAr de fibre : 1Abuc. DistanEa de emisie : 20Akm - FibrA opticA monomod Standardele…
  • Pitgail Single Mode 1M conector FC

    Pitgail Single Mode 1M conector FC

    Pitgail Single Mode 1M conector FC Pigtailul este o secEiune scurtA de fibrA opticA cu A®nveliE tampon, terminatA A®ntr-un capAt cu o mufA de conectare E i celAlalt capAt lAsat liber. Pigtail-urile se sudeazA cu fibrele cablului de distribuAie, eliminAnd astfel procesul de pregAtire a conexiunilor. Tip conector : FC Tip fibrA opticA : 9A / 125AAm Lungime : 1Am

    Pitgail Single Mode 1M conector FC Pigtailul este o secEiune scurtA de fibrA opticA cu A®nveliE tampon, terminatA A®ntr-un capAt cu o mufA de conectare E i celAlalt capAt lAsat…
  • Pitgail Single Mode 1M conector FC/APC

    Pitgail Single Mode 1M conector FC/APC

    Pitgail Single Mode 1M conectorA FC/APC Pigtailul este o secEiune scurtA de fibrA opticA cu A®nveliE tampon, terminatA A®ntr-un capAt cu o mufA de conectare E i celAlalt capAt lAsat liber. Pigtail-urile se sudeazA cu fibrele cablului de distribuAie, eliminAnd astfel procesul de pregAtire a conexiunilor. Tip conector : FC/APC Tip fibrA opticA : 9A / 125AAm Lungime : 1Am

    Pitgail Single Mode 1M conectorA FC/APC Pigtailul este o secEiune scurtA de fibrA opticA cu A®nveliE tampon, terminatA A®ntr-un capAt cu o mufA de conectare E i celAlalt capAt lAsat…
  • Conector rapid fibra optica SC/APC

    Conector rapid fibra optica SC/APC

    Conector SC cu montare rapidaAFAST SC-APC pentru fibre cu diametru de pana la 3 mm. A Co ne ct or iiAcuAmo nt ar eAra pi da ,AUltimode AFast Ava da u Aposibilitatea deAaAfolosiApentruAfibraAoptica,AterminatiiAdeAtipASC i ntr-un mod rapid si eficient, fara polisare si lipire anterioara. NuA este necesar nici un mediu steril deoarece, A®n interiorulA co ne ct or ul ui ,Afr ag me nt ulAdeAfi bra Aop ti ca aAfo stApr ega t itAdi nA fa br ica . AUn gel cu proprietati optice speciale este folosit pentruA a reducere efectele nedorite cauzate deAo sertizare defectuoasa. A A ULTIMODE FAST-05SC/APC este un conector SC/APC cu montare rapida care se monteaza pe fibre single-mode fara a mai fi nevoie de lipire si polisare. Aceasta procedura nu necesita conditii sterile deoarece capatul conectorului contine un fragment de fibra ce a fost prelipit si polisat de catre producatorul conectorului. A A A A Atenuarea mica de doar 0.25 dB este datorita constructiei interioare ce pozitioneaza fibrele cu ajutorul unor lamele in forma de V . Gelul optic special reduce pierderile cauzate de taieri imprecise sau a posibilelor spatii ramase intre fibre. A A A A DatoritA frontului ferulei de tip APC, inclinat la un unghi de 8 grade, conectoriiAFAST SC-APC ofera reflexii mai mici. A A A Conectorii rapizi de la Ultimode termina cabluri optice cu diametru de maxim 3 mm, oferind o calitate deosebit de buna a conexiunii fara a necesita unelte scumpe si conditii speciale de manipulare. A A A Conectorii sunt potriviti pentru capetele de fibre optice, inlocuindu-i pe cei traditionali in cutii de distributie sau cutii terminale in cladiri. A A A A A A Elemente distinctive: A Conector optic rapid de tip SC pentru cabluri cu diametru de 3 mm Conector SC/APC pentru fibre single-mode Timp mediu de instalare: aprox. 30 de secunde Pierderi: 0.25 dB A Unelte necesare pentru mufarea cablurilor optice: A – Stripper-ul ULTIMODE ST-195AL5561Aeste dedicat conectorilor rapizi din gama ULTIMODE.AAcesta permite masurarea rapida si precisa a lungimii tamponului de 250 um ce trebuie curatat – Solutie de curatare IPAAL5915 si servetelele umede Kim-WipesAL5913A- accesorii necesare curatarii fibrei optice – Container pentru colectarea deseurilor de fibra L5918 – Satar de precizie F1-6000AL5801A- pentru taierea fibrelor cu un diametru de 125 um si tampon de 250/900 um. A

    Conector SC cu montare rapidaAFAST SC-APC pentru fibre cu diametru de pana la 3 mm. A Co ne ct or iiAcuAmo nt ar eAra pi da ,AUltimode AFast Ava da…
  • Conector mecanic fibra optica SM SC/UPC

    Conector mecanic fibra optica SM SC/UPC

    Conector mecanic fibra optica SM SC/UPC A Conectorul mecanic universal permite A®nchiderea fibrei optice unimodale cu o mufA de tip SC/UPC fArA a pierde timpul cu lipirea Ai poleirea conexiunii. Se foloseAte la finisarea conexiunii rapide; nu sunt necesare condiAii sterile deoarece deseori frontul fibrei optice a fost curAAat Ai lipit A®n condiAii de laborator (fibrA opticA A®n standard G.657A). Gelul optic se gAseAte A®n conexiune, niveleazA efectele tAierii imprecise sau a rosturilor A®ntre capAtul fibrei optice introduse Ai fibra montatA A®n interiorul conexiunii. Cea mai importantA soluAie a unicA a este utilizarea unui corp transparent A®n cadrul conexiunii. AZn timpul montajului trebuie sA se branAeze localizatorul vizual de avarii, instalatorul avAnd astfel posibilitatea sA verifice la modul curent corectitudinea conexiunii. Lipsa luminii roAie pe conexiune semnalizeazA o legAturA perfectA. Conexiunile rapide sunt excelente pentru capetele liniilor oriunde se utilizeazA conexiuni optice tradiAionale, de exemplu la legarea fibrelor optice A®n cutiile din clAdiri. DatoritA parametrilor foarte buni de transmisie vA recomandAm aceste produse A®n cadrul sistemelor de telecomunicaAii FTTH, de televiziune, supraveghere

    Conector mecanic fibra optica SM SC/UPC A Conectorul mecanic universal permite A®nchiderea fibrei optice unimodale cu o mufA de tip SC/UPC fArA a pierde timpul cu lipirea Ai poleirea conexiunii.…
  • Conector mecanic fibra optica SM/MM (Sudura Mecanica) 5 buc

    Conector mecanic fibra optica SM/MM (Sudura Mecanica) 5 buc

    Conector mecanic fibra optica SM/MM (Sudura Mecanica)Apentru fibre optice cu diametru de 250 um Ai 900 um. A splice mecanic FAST-MS1 pentru fibre optice cu diametru de 250 um Ai 900 um potrivit pentru fibre multimode Ai singlemode timpul necesar unei lipiri este de aproximativ 60 de secunde low loss: 0.15 dB A Splice-urile mecanice FAST-MS1 sunt folosite pentru sudarea permanentA a fibrelor optice fArA a mai fi nevoie de aparate de sudurA profesionale. Atenuarea micA de doar 0.1 dB este datoritA construcAiei interioare ce poziAioneazA fibrele cu ajutorul unor lamele A®n formA de V. Gelul optic special din interiorul sAu reduce pierderile cauzate de tAieri imprecise sau a posibilelor spaAii rAmase A®ntre fibre. A ConstrucAia sa permite sudarea fibrelor optice cu diametru de 250 um sau 900 um, asigurAnd performanAe A®nalte pentru fibre multimode Ai singlemode. A Splice-urile mecanice sunt potrivite pentru orice situaAie unde este nevoie de a suda fibre optice, ca de exemplu, pentru a conecta pigtail-uri A®n cutii de distribuAie sau pentru a repara fibre optice avariate.

    Conector mecanic fibra optica SM/MM (Sudura Mecanica)Apentru fibre optice cu diametru de 250 um Ai 900 um. A splice mecanic FAST-MS1 pentru fibre optice cu diametru de 250 um Ai…
  • Modul SFP Multimode 1000MB/s 2 fibre conectori LC – max 2KM

    Modul SFP Multimode 1000MB/s 2 fibre conectori LC – max 2KM

    Modul SFP Multimode 1000MB/sA 2 fibre conectori LC – max 2KM Modulele optice sunt compatibile cu standardul SFP (Small Form-factor Pluggable). SFP-023G funcAioneazA cu fibre optice multi-mode la viteze de pAnA la 1.25 Gb/s. DistanAa maximA de transmisie este de 2 km. A Modulele SFP sunt echipate cu conectori LC. Principalul avantaj al conectorilor LC este dimensiunea micA Ai sistemul de blocare pentru protecAia A®mpotriva deconectArii accidentale. A Modulul Gigabit (GbE) SFP din seria ULTIMODE poate fi folosit A®mpreunA cu convertoare media Ai cu majoritatea switch-urilor Ai routerelor cu slot-uri SFP (cu echipamente CISCO), compatibile cu standardul IEEE 802.3z 1000Base-FX.A A Utilizarea de convertoare media, cu posibilitatea de a schimba modulele SFP este deosebit de avantajoasA atunci cAnd vine vorba de modificAri de configurare a reAelei. AZn loc sA A®nlocuiAi A®ntreaga unitate, este suficient sA se se schimbe transceiver-ul SFP.

    Modul SFP Multimode 1000MB/sA 2 fibre conectori LC - max 2KM Modulele optice sunt compatibile cu standardul SFP (Small Form-factor Pluggable). SFP-023G funcAioneazA cu fibre optice multi-mode la viteze de…
  • Modul SFP Multimode 100 MB/s 2 fibre conectori LC – max 500m

    Modul SFP Multimode 100 MB/s 2 fibre conectori LC – max 500m

    Modul SFP Multimode 100 MB/s 2 fibre conectori LC – max 500m A Modul optic SFP SFP-011M funcAioneazA cu fibre multi-mode de pAnA la 550 m lungime, Ai viteze de transmisie de pAnA la 155 Mb/s. DistanAa maximA de transmisie depinde de tipul de fibrA multi-mode. 500 m pentru fibre de dimensiune 50/128 sau 300 m pentru fibre de dimensiunea 62.5/128 um… A Modulele SFP sunt echipate cu conectori LC. Principalul avantaj al conectorilor LC este dimensiunea micA Ai sistemul de blocare pentru protecAia A®mpotriva deconectArii accidentale. A Modulul poate fi folosit A®mpreunA cu convertoare media Ai cu majoritatea switch-urilor Ai router-elor cu slot-uri SFP (cu echipamente CISCO) compatible cu standardulAIEEE 802.3u 100Base-FX. A Utilizarea de convertoare media, cu posibilitatea de a schimba modulele SFP este deosebit de avantajoasA atunci cAnd vine vorba de modificAri de configurare a reAelei. AZn loc sA A®nlocuiAi A®ntreaga unitate, este suficient sA se se schimbe transceiver-ul SFP.

    Modul SFP Multimode 100 MB/s 2 fibre conectori LC - max 500m A Modul optic SFP SFP-011M funcAioneazA cu fibre multi-mode de pAnA la 550 m lungime, Ai viteze de…
  • Set SFP single mode WDM 1000MB/s conectori SC 20KM

    Set SFP single mode WDM 1000MB/s conectori SC 20KM

    Modul SFP Single Mode WDM 1000MB/s 20KM Conector SC.A (TX) Modulele optice conforme SFP (Small Form-factor Pluggable) sunt echipamente care convertesc semnalul electric A®n semnal optic Ai invers. Utilizarea media convertoarelor cu port SFP este foarte avantajoasA, de ex. A®n cazul schimbArii configuraAiei reEelei, nu trebuie schimbat tot echipamentul ci doar modulul SFP. Modulele funcEioneazA cu majoritatea switchurilor Ai routerelor cu port SFP. A Modul SFP Single Mode WDM 1000MB/s 20KM Conector SC (RX).A Modulele optice conforme SFP (Small Form-factor Pluggable) sunt echipamente care convertesc semnalul electric A®n semnal optic Ai invers. Utilizarea media convertoarelor cu port SFP este foarte avantajoasA, de ex. A®n cazul schimbArii configuraAiei reEelei, nu trebuie schimbat tot echipamentul ci doar modulul SFP. Modulele funcEioneazA cu majoritatea switchurilor Ai routerelor cu port SFP.

    Modul SFP Single Mode WDM 1000MB/s 20KM Conector SC.A (TX) Modulele optice conforme SFP (Small Form-factor Pluggable) sunt echipamente care convertesc semnalul electric A®n semnal optic Ai invers. Utilizarea media…
  • Set SFP Multimode 2 fibre conectori LC Max 2KM

    Set SFP Multimode 2 fibre conectori LC Max 2KM

    Modul SFP Multimode 1000MB/sA 2 fibre conectori LC – max 2KM Modulele optice sunt compatibile cu standardul SFP (Small Form-factor Pluggable). SFP-023G funcAioneazA cu fibre optice multi-mode la viteze de pAnA la 1.25 Gb/s. DistanAa maximA de transmisie este de 2 km. A Modulele SFP sunt echipate cu conectori LC. Principalul avantaj al conectorilor LC este dimensiunea micA Ai sistemul de blocare pentru protecAia A®mpotriva deconectArii accidentale. A Modulul Gigabit (GbE) SFP din seria ULTIMODE poate fi folosit A®mpreunA cu convertoare media Ai cu majoritatea switch-urilor Ai routerelor cu slot-uri SFP (cu echipamente CISCO), compatibile cu standardul IEEE 802.3z 1000Base-FX.A A Utilizarea de convertoare media, cu posibilitatea de a schimba modulele SFP este deosebit de avantajoasA atunci cAnd vine vorba de modificAri de configurare a reAelei. AZn loc sA A®nlocuiAi A®ntreaga unitate, este suficient sA se se schimbe transceiver-ul SFP.

    Modul SFP Multimode 1000MB/sA 2 fibre conectori LC - max 2KM Modulele optice sunt compatibile cu standardul SFP (Small Form-factor Pluggable). SFP-023G funcAioneazA cu fibre optice multi-mode la viteze de…
  • Media convertor MM 2 fibre conectori SC 1000MB/s max 2KM

    Media convertor MM 2 fibre conectori SC 1000MB/s max 2KM

    Media convertor MM 2 fibre conectori SC 1000MB/s max 2KM Media convertorul OMG2-MM face adaptarea de la semnal electric venit pe cablu torsadat STP/UTP la semnal luminos ce este apoi transmis prin cablu de fibrA opticA. Convertorul media este dotat cu doi conectori SC. Unul este folosit la transmitere (TX), iar celAlalt la recepAie (RX). Semnalul optic este transmis Ai recepAionat A®n fereastra II de transmitere 1310 nm. A Conector optic : 2Abuc. SC NumAr de fibre : 2Abuc. DistanEa de emisie : 2Akm – FibrA opticA multimode Standardele compatibile : IEEE 802.3, IEEE 802.3u, 802.3z Port LAN : 1Abuc.A (RJ-45. UTP/STP) VitezA de comunicaAie : 10 / 100 / 1000AMbps Lungime de undA ieE ire opticA : 1310Anm Caracteristici principale : Auto detecAie MDI/MDI-X Auto detecAie a vitezei de transfer Transmisie prin douA fibre optice LED-urile indicA starea de funcAionare a echipamentului Alimentare : 5AVA DC A/ 1AA (alimentator A®n set) TemperaturA de lucru : -10AAC … 50AAC Umiditatea relativA permisA : 5A% … 95A% Greutate : 0.146Akg Dimensiuni : 120A x 72A x 27Amm

    Media convertor MM 2 fibre conectori SC 1000MB/s max 2KM Media convertorul OMG2-MM face adaptarea de la semnal electric venit pe cablu torsadat STP/UTP la semnal luminos ce este apoi…
  • Carcasa rackabila pentru max 14 mediaconvertoare 2U

    Carcasa rackabila pentru max 14 mediaconvertoare 2U

    Carcasa rackabila pentru max 14 mediaconvertoare 2U CarcasA rackabilA OM-14 ce permite montarea E i alimentarea a 14 media convertoare de fibrA opticA A®n dulapuri Rack 19 . Echipamentul are douA surse de alimentare redundante E i un sistem de rAcire separat. A NumAr de sloturi : 14A Alimentator : 2Abuc. 86A … 265AVA AC A/ 1.8AA – Alimentare redundantA Separatorul din mufa TV : 5AVA DC A/ 12AA Caracteristici principale : Ventilator pentru forAarea rAcirii Tip carcasA : 2AU Rack 19 Culoare : Negru Greutate : 4.77Akg Dimensiuni : 425A x 230A x 90Amm

    Carcasa rackabila pentru max 14 mediaconvertoare 2U CarcasA rackabilA OM-14 ce permite montarea E i alimentarea a 14 media convertoare de fibrA opticA A®n dulapuri Rack 19 . Echipamentul are…
  • Pigtail fibra LC singlemode ULTIMODE PG-55S

    Pigtail fibra LC singlemode ULTIMODE PG-55S

    Pigtail ULTIMODE PG-55S este unAmodel de tipAsinglemode cu o lungime de 1 metru, iar la un capat are un conector LC. Acest tip de conector LC este ideal pentru echipamentele de fibra optica cu densitate mare de porturi. A A Fibra optica singlemode utilizata in aceste patchcord-uri este in conformitate cu standardul ITU-T G.652.D si este compatibila cu retelele existente de fibra optica. Atenuarea medie este de aproximativ 0.4 dB/km la 1310 nm Ai de 0.25 dB/km pentru 1550 nm. A A Fibra optica este intarita cu fibre de kevlar si are un strat exterior de PVC. De asemenea, acest tip de fibra poate fi folosit in oricare banda de la 1280 nm – 1650 nm.

    Pigtail ULTIMODE PG-55S este unAmodel de tipAsinglemode cu o lungime de 1 metru, iar la un capat are un conector LC. Acest tip de conector LC este ideal pentru echipamentele…
  • Cutie de distributie pentru jonctiuni 2 fibre IP65 din ABS 167x102x31

    Cutie de distributie pentru jonctiuni 2 fibre IP65 din ABS 167x102x31

    Cutie de distributie pentru jonctiuni 2 fibre IP65 din ABS 167x102x31. Se poate monta la exterior A AceastA cutie este destinatA utilizArii A®n reAelele optice ca punct terminal, fiind conceputA pentru protejarea Ai managementul pigtail-urilor, splitterelor Ai sudurilor optice. Cutia este A®nchisA etanA, asigurAnd protecAia elementelor din interior A®mpotriva umezelii Ai prafului, conform standarduluiA A SpecificaAii: NumAr ieAiri: 2 Material: PVC + ABS Grad de protecAie: IP65 Temperatura de lucru: -40a, … +85a, Umiditate relativA: a85% @ +30a, DimensiuniA167x102x31

    Cutie de distributie pentru jonctiuni 2 fibre IP65 din ABS 167x102x31. Se poate monta la exterior A AceastA cutie este destinatA utilizArii A®n reAelele optice ca punct terminal, fiind conceputA…
  • Fibra optica FTTH 2 fibre cu sufa – Tambur 500m

    Fibra optica FTTH 2 fibre cu sufa – Tambur 500m

    Fibra optica FTTH 2 fibre cu sufa – Tambur 500m A SpecificaAii: A Model:AFTTH2MESS500 Lungime: 500 metri FibrA: 1A— 9/125 (G.657A2), culoare naturalA Atenuare: a 0.4 dB @ 1310 nm, a 0.3 dB @ 1550 nm RazA minimA de A®ndoire: 120 mm RazA minimA de A®ndoire (fArA AufA): 10 mm (static), 25 mm (dinamic) Manta: materialALSZH, culoare neagrA AzufA de susAinere: a 1mm ForAA de tracAiune pe termen scurt: 600 N RezistenAA la rupere N/100 mm: 2200 Temperatura de operare: -20a, ~ +70a,

    Fibra optica FTTH 2 fibre cu sufa - Tambur 500m A SpecificaAii: A Model:AFTTH2MESS500 Lungime: 500 metri FibrA: 1A— 9/125 (G.657A2), culoare naturalA Atenuare: a 0.4 dB @ 1310 nm,…
  • SWITCH TP-LINK L2 cu management 24 porturi Gigabit SFP – T2600G-28SQ

    SWITCH TP-LINK L2 cu management 24 porturi Gigabit SFP – T2600G-28SQ

    SWITCH TP-LINK L2 cu management 24 porturi LAN Gigabit SFP – T2600G-28SQ. 4 porturi WAB RJ45 si 4 porturi WAN SFP Gigabit. A JetStream T2600G-28SQ de la TP-Link ofera functii de inalta performanta, L2 si L2 + performante, precum rutarea statica, QoS la nivel de intreprindere, strategii avansate de securitate si functii de control si monitorizare a traficului de calitate ISP. Cu 24 sloturi SFP de gigabit, 4 porturi RJ45 10/100/1000 Mbps si 4 sloturi SFP + 10G, T2600G-28SQ asigura un mediu de retea extrem de stabil si de mare viteza. A Functiile IP-MAC-Port Binding (IMPB) si Lista de control acces (ACL) protejeaza impotriva atacurilor de furtuna, ARP si denial of-service (DoS) etc. Calitatea serviciului (QoS, L2 pana la L4) asigura trafic imbunatatit capacitati de management pentru a va muta datele mai usor si mai rapid. Functiile OAM si DDM ajuta la facilitarea gestionarii retelei. A Mai mult decat atat, interfetele de gestionare web usor de utilizat, impreuna cu CLI, SNMP si Dual Image inseamna o configurare si configurare mai rapide, cu un timp mai mic. Comutatoarele TP-Link JetStream L2 T2600G-28SQ ofera o solutie sigura si sigura pentru retele de intreprinderi, campus si ISP. – 24 conexiuni de fibre gigabit si interfete de fibra 10G SFP + ofera o latime de banda si o stabilitate mai mare decat suficienta pentru transmisia de date de mare viteza – 4 porturi Combo Gigabit Ethernet pentru cablarea usoara din cupru – Functia L2 + a a Static Routing, ajuta la directionarea traficului intre subretele fara un router suplimentar – Legarea porturilor IP-MAC, ACL, securitatea portului, apararea DoS, controlul furtunii, DHCP Snooping, autentificarea 802.1X si raza furnizeaza toate instrumentele de care aveti nevoie pentru politici de securitate robuste – L2 / L3 / L4 QoS si IGMP snooping optimizeaza aplicarea vocala si video – Functii IPv6, inclusiv stiva dual IPv4 / IPv6, descoperire MLD, descoperire vecin IPv6 – Web, CLI (Consola Port, Telnet, SSH), SNMP, RMON si Imagine dubla pentru un management si monitorizare usoara

    SWITCH TP-LINK L2 cu management 24 porturi LAN Gigabit SFP - T2600G-28SQ. 4 porturi WAB RJ45 si 4 porturi WAN SFP Gigabit. A JetStream T2600G-28SQ de la TP-Link ofera functii…
  • Modul SFP Single Mode WDM 1000MB/s 20KM Conector SC (TX)

    Modul SFP Single Mode WDM 1000MB/s 20KM Conector SC (TX)

    Modul SFP Single Mode WDM 1000MB/s 20KM Conector SC. Functioneaza impreuna cu modululA GTS-SFP-53G. Vezi produse asociate A A Modulele optice conforme SFP (Small Form-factor Pluggable) sunt echipamente care convertesc semnalul electric A®n semnal optic Ai invers. Utilizarea media convertoarelor cu port SFP este foarte avantajoasA, de ex. A®n cazul schimbArii configuraAiei reEelei, nu trebuie schimbat tot echipamentul ci doar modulul SFP. Modulele funcEioneazA cu majoritatea switchurilor Ai routerelor cu port SFP. A Protocoale de transmisie: IEEE 802.3z 1000Base-FX Tip fibrA opticA : 8.3/125AAm, 8.7/125AAm, 9/125AAm, 10/125AAm – FibrA opticA monomod DistanEa maximA de transmitere: 20Akm Rata de transfer: max. 1.25AGb/s NumAr de fibre folosite: 1A Conectori optici: SC Sursa de luminA / lungime de undA ieE ire opticA: Laser FP – 1310 / 1550Anm (Tx / Rx) Caracteristici principale: Tehnologie multiplicatA A®n domeniul lungimii undei optice WDM (Tx 1310nm / Rx 1550nm) Putere emisie: -8 … -3A dB Senzitivitate receptor: a -22A dB Alimentare: 3.3AVA DC TemperaturA de lucru: 0AAC … 70AAC Greutate: 0.024Akg

    Modul SFP Single Mode WDM 1000MB/s 20KM Conector SC. Functioneaza impreuna cu modululA GTS-SFP-53G. Vezi produse asociate A A Modulele optice conforme SFP (Small Form-factor Pluggable) sunt echipamente care convertesc…
  • Modul SFP Single Mode WDM 1000MB/s 20KM Conector SC (RX)

    Modul SFP Single Mode WDM 1000MB/s 20KM Conector SC (RX)

    Modul SFP Single Mode WDM 1000MB/s 20KM Conector SC (RX). Functioneaza in pereche cuAA GTS-SFP-35G (Vezi produse asociate) A Modulele optice conforme SFP (Small Form-factor Pluggable) sunt echipamente care convertesc semnalul electric A®n semnal optic Ai invers. Utilizarea media convertoarelor cu port SFP este foarte avantajoasA, de ex. A®n cazul schimbArii configuraAiei reEelei, nu trebuie schimbat tot echipamentul ci doar modulul SFP. Modulele funcEioneazA cu majoritatea switchurilor Ai routerelor cu port SFP. A Protocoale de transmisie: IEEE 802.3z 1000Base-FX Tip fibrA opticA : 8.3/125AAm, 8.7/125AAm, 9/125AAm, 10/125AAm – FibrA opticA monomod DistanEa maximA de transmitere: 20Akm Rata de transfer: max. 1.25AGb/s NumAr de fibre folosite: 1A Conectori optici: SC Sursa de luminA / lungime de undA ieE ire opticA: Laser FP – 1550 / 1310Anm (Tx / Rx) Caracteristici principale: Tehnologie multiplicatA A®n domeniul lungimii undei optice WDM (Tx 1310nm / Rx 1550nm) Putere emisie: -8 … -3A dB Senzitivitate receptor: a -22A dB Alimentare: 3.3AVA DC TemperaturA de lucru: 0AAC … 70AAC Greutate: 0.024Akg

    Modul SFP Single Mode WDM 1000MB/s 20KM Conector SC (RX). Functioneaza in pereche cuAA GTS-SFP-35G (Vezi produse asociate) A Modulele optice conforme SFP (Small Form-factor Pluggable) sunt echipamente care convertesc…
  • Media convertor (Switch) 1 port Gigabite 1000MB/s + 1 Port SFP

    Media convertor (Switch) 1 port Gigabite 1000MB/s + 1 Port SFP

    Media convertor 1 port Gigabite 1000MB/s + 1 Port SFP. Accepta intrarea unui modul SFP si iesirea este un LAN GB. Se comporta ca un Switch. A SpecificaEii tehnice Port Ethernet 1×100/1000 Base-X 1×10/100/1000 Base-T Capacitate switching 6.8G Packet Forwarding Rate 2.98Mpps Buffer pachete 1Mb MAC 8000 Tehnologie Store & forward General Alimentare DC12V Consum a3W ProtecEie la descArcAri electrice Mod comun: 4KV Mod diferenEial: 2KV TemperaturA funcEionare -40AC ~ 70AC Umiditate 10%~90% Greutate 0.42Kg Dimensiuni 150mm x 100mm x 30mm

    Media convertor 1 port Gigabite 1000MB/s + 1 Port SFP. Accepta intrarea unui modul SFP si iesirea este un LAN GB. Se comporta ca un Switch. A SpecificaEii tehnice Port…
  • Mediaconvertor SM 100MB/s WDM TP-LINK MC111CS

    Mediaconvertor SM 100MB/s WDM TP-LINK MC111CS

    Mediaconvertor SM 100MB/s WDMA TP-LINK MC111CS . RespectA standardele 802.3u 10/100Base-TX, 100Base-FX, FuncAiile Link Fault Passthrough Ai Far End Fault minimizeazA la timp pierderile cauzate de eAuarea conexiunii, AdoptA tehnologia WDM, pentru transmiterea Ai recepAia datelor pe o singurA fibrA A MC111CS este un convertor media care transferA datele de la conexiunea pe cupru UTP100Base-TX la fibrA opticA 100BASE-FX sau vice-versa. AdoptA tehnologia WDM, pentru transmiterea Ai recepAia datelor printr-un singur cablu de fibrA, economisind astfel jumAtate din costurile de cablare. Proiectat A®n conformitate cu standardele IEEE 802.3u 10/100Base-TX Ai 100Base-FX, MC111CS este destinat utilizArii cu cablu de fibrA opticA single-mode, cu conector de tip SC. MC111CS suportA specificaAiile de unde lungi (LX) ale laserului la rata maximA de retransmisie pe cablu. FuncAioneazA pe 1550nm la transmiterea datelor Ai pe 1310nm la recepAia datelor. Deci, dispozitivul de la capAtul opus cu care comunicA MC111CS ar trebui sA funcAioneze pe 1310nm la transmiterea datelor Ai pe 1550nm la recepAia datelor. MC112CS este un alt media convertor TP-LINK, Ai este doar unul dintre exemplele de convertoare care pot opera A®mpreuna cu MC111CS.

    Mediaconvertor SM 100MB/s WDMA TP-LINK MC111CS . RespectA standardele 802.3u 10/100Base-TX, 100Base-FX, FuncAiile Link Fault Passthrough Ai Far End Fault minimizeazA la timp pierderile cauzate de eAuarea conexiunii, AdoptA tehnologia…
  • Set mediaconvertor RX+TX Single Mode Gigabite 1000Mb/s WDM 25Km

    Set mediaconvertor RX+TX Single Mode Gigabite 1000Mb/s WDM 25Km

    Set mediaconvertor RX+TX Single Mode 1000Mb/s. A Conexiune SC. Alimentatori inclusi in pachet. Distanta de transmisie max 25KM. Convertorul media permite legAtura de la cablul clasic STP/UTP la fibrA opticA singlemode.A A Echipamentul este prevAzut cu o conexiune SC care asigurA independenAa transmisiilor. Semnalul optic este transmis Ai recepAionat A®n fereastra II i III de transmitere 1310/1550 nm. A Conector optic : SC NumAr de fibre : 1Abuc. DistanEa de emisie : 25Akm – FibrA opticA Single Mode Standardele compatibile : IEEE 802.3, IEEE 802.3u Port LAN : (RJ-45. UTP/STP) VitezA de transmisie : 10/100/1000 Mb/s Lungimea de undA opticA : 1550 / 1310Anm Caracteristici principale : Auto detecAie MDI/MDI-X Auto detecAia ratei de transfer Transmisie bidirecAionalA printr-o singurA fibrA opticA LED-urile indicA starea de funcAionare a echipamentului Tehnologie multiplicatA A®n domeniul lungimii undei optice WDM (Tx 1550nm / Rx 1310nm) Alimentare : 5AVA DC A/ 1AA (alimentator A®n set) TemperaturA de lucru : -10AAC … 50AAC Umiditatea relativA permisA : 5A% … 95A% Greutate : 0.176Akg Dimensiuni : 120A x 72A x 27Amm

    Set mediaconvertor RX+TX Single Mode 1000Mb/s. A Conexiune SC. Alimentatori inclusi in pachet. Distanta de transmisie max 25KM. Convertorul media permite legAtura de la cablul clasic STP/UTP la fibrA opticA…
  • Set mediaconvertor WDM RX+TX Single Mode 100Mb/s 25Km

    Set mediaconvertor WDM RX+TX Single Mode 100Mb/s 25Km

    Set mediaconvertor WDM RX+TX Single Mode 100Mb/s. A Conexiune SC. Alimentatori inclusi in pachet. Distanta de transmisie max 25KM. Convertorul media permite legAtura de la cablul clasic STP/UTP la fibrA opticA singlemode.A A Echipamentul este prevAzut cu o conexiune SC care asigurA independenAa transmisiilor. Semnalul optic este transmis Ai recepAionat A®n fereastra II i III de transmitere 1310/1550 nm. A Conector optic : SC NumAr de fibre : 1Abuc. DistanEa de emisie : 25Akm – FibrA opticA Single Mode Standardele compatibile : IEEE 802.3, IEEE 802.3u Port LAN : (RJ-45. UTP/STP) VitezA de transmisie : 10/100AMb/s Lungimea de undA opticA : 1550 / 1310Anm Caracteristici principale : Auto detecAie MDI/MDI-X Auto detecAia ratei de transfer Transmisie bidirecAionalA printr-o singurA fibrA opticA LED-urile indicA starea de funcAionare a echipamentului Tehnologie multiplicatA A®n domeniul lungimii undei optice WDM (Tx 1550nm / Rx 1310nm) Alimentare : 5AVA DC A/ 1AA (alimentator A®n set) TemperaturA de lucru : -10AAC … 50AAC Umiditatea relativA permisA : 5A% … 95A% Greutate : 0.176Akg Dimensiuni : 120A x 72A x 27Amm

    Set mediaconvertor WDM RX+TX Single Mode 100Mb/s. A Conexiune SC. Alimentatori inclusi in pachet. Distanta de transmisie max 25KM. Convertorul media permite legAtura de la cablul clasic STP/UTP la fibrA…
  • GhilotinA (cleaver) pentru fibrA optica

    GhilotinA (cleaver) pentru fibrA optica

    SKL-S2 Aeste un cleaver de A®naltA anduranAA, destinat tAierii cu precizie a fibrelor optice. SpecificaAii: Diametru fibrA: 125Am Diametru manta protectoare: 250 ~ 900Am AnduranAA lamA: 48000 tAieri

    SKL-S2 Aeste un cleaver de A®naltA anduranAA, destinat tAierii cu precizie a fibrelor optice. SpecificaAii: Diametru fibrA: 125Am Diametru manta protectoare: 250 ~ 900Am AnduranAA lamA: 48000 tAieri
  • Fibra optica FTTH 2 fibre cu sufa – Tambur 1000m

    Fibra optica FTTH 2 fibre cu sufa – Tambur 1000m

    Fibra optica FTTH 2 fibre cu sufa – Tambur 1000m A SpecificaAii: A Model: 2FTTH-1K Lungime: 1 km FibrA: 1A— 9/125 (G.657A2), culoare naturalA Atenuare: a 0.4 dB @ 1310 nm, a 0.3 dB @ 1550 nm RazA minimA de A®ndoire: 120 mm RazA minimA de A®ndoire (fArA AufA): 10 mm (static), 25 mm (dinamic) Manta: materialALSZH, culoare neagrA AzufA de susAinere: a 1mm ForAA de tracAiune pe termen scurt: 600 N RezistenAA la rupere N/100 mm: 2200 Temperatura de operare: -20a, ~ +70a, Greutate: ~17.5 Kg/km

    Fibra optica FTTH 2 fibre cu sufa - Tambur 1000m A SpecificaAii: A Model: 2FTTH-1K Lungime: 1 km FibrA: 1A— 9/125 (G.657A2), culoare naturalA Atenuare: a 0.4 dB @ 1310…
  • Patchcord 3M SC-SC simplex singlemode

    Patchcord 3M SC-SC simplex singlemode

    Patchcord 3 Metri SC-SC simplex singlemode. AjutA la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) A®ntre ele sau cu cutii terminale/ODFuri. A Elemente distinctive: A conectori: SC – SC fibrA single-mode (G.652.D) lungime: 1 m atenuare micA A Patchcord-ul SC simplex singlemode L3211Acu lungimea deA1 metruAajutA la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) A®ntre ele sau cu cutii terminale/ODFuri.AConectorii SCAsunt momentan cei mai populari pentru conexiunile de fibrA opticA pentru cA sunt foarte uAor de conectat/deconectat. Forma lor dreptunghiularA permite amplasarea multor conectori pe o suprafaAA micA. A Patchcordurile optice se disting prin atenuArile deAmai puEin de 0.25 dBAAi prin ferulele de cea mai bunA calitate. La fiecare patchcord sunt verificate valorile de atenuare, return loss Ai suprafeAele ferulelor pentru a garanta conexiuni cu parametri cAt mai buni.A A Fibra opticA singlemode LWP (Low Water Peak) utilizatA A®n aceste patchcord-uriArespectA standardul ITU-T G.652.DAputAnd fi integratA fArA probleme de compatibilitate A®n reAelele existente de fibrA opticA. Atenuarea medie este de aproximativ 0.4 dB/km la 1310 nm Ai de 0.25 dB/km pentru 1550 nm. Fibra opticA este A®ntAritA cu fibre de kevlar Ai acoperitA cu PVC. A Fibrele optice singlemode conforme cu standardul ITU-T G.652D sunt printre cele mai bune de pe piaAA. AZnainte de introducerea recomandArilor G.652D fibrele puteau fi folosite doar A®ntr-o singurA lungime de undA. Acum, fibrele cu tehnlolgie LWP (Low Water Peak) pot fi folosite A®n oricare bandA de la 1280 nm – 1650 nm.

    Patchcord 3 Metri SC-SC simplex singlemode. AjutA la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) A®ntre ele sau cu cutii terminale/ODFuri. A Elemente distinctive: A conectori: SC - SC…
  • Patchcord 1M SC-FC simplex singlemode

    Patchcord 1M SC-FC simplex singlemode

    Patchcord 1M SC-FC simplex singlemode. AjutA la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) A®ntre ele sau cu cutii terminale/ODFuri. A Elemente distinctive: A conectori: SC – FC fibrA single-mode (G.652.D) lungime: 1 m atenuare micA Patchcord-ul SC simplex singlemodeA L3213 Acu lungimea deA1 metruAajutA la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) A®ntre ele sau cu cutii terminale/ODFuri.AConectorii SCAsunt momentan cei mai populari pentru conexiunile de fibrA opticA pentru cA sunt foarte uAor de conectat/deconectat. Forma lor dreptunghiularA permite amplasarea multor conectori pe o suprafaAA micA. A Patchcordurile optice se disting prin atenuArile deAmai puEin de 0.25 dBAAi prin ferulele de cea mai bunA calitate. La fiecare patchcord sunt verificate valorile de atenuare, return loss Ai suprafeAele ferulelor pentru a garanta conexiuni cu parametri cAt mai buni.A A Fibra opticA singlemode LWP (Low Water Peak) utilizatA A®n aceste patchcord-uriArespectA standardul ITU-T G.652.DAputAnd fi integratA fArA probleme de compatibilitate A®n reAelele existente de fibrA opticA. Atenuarea medie este de aproximativ 0.4 dB/km la 1310 nm Ai de 0.25 dB/km pentru 1550 nm. Fibra opticA este A®ntAritA cu fibre de kevlar Ai acoperitA cu PVC. A Fibrele optice singlemode conforme cu standardul ITU-T G.652D sunt printre cele mai bune de pe piaAA. AZnainte de introducerea recomandArilor G.652D fibrele puteau fi folosite doar A®ntr-o singurA lungime de undA. Acum, fibrele cu tehnlolgie LWP (Low Water Peak) pot fi folosite A®n oricare bandA de la 1280 nm – 1650 nm.

    Patchcord 1M SC-FC simplex singlemode. AjutA la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) A®ntre ele sau cu cutii terminale/ODFuri. A Elemente distinctive: A conectori: SC - FC fibrA…
  • Media convertor MM conector SC 100Mb/s 2KM – MC100CM

    Media convertor MM conector SC 100Mb/s 2KM – MC100CM

    MEDIA CONVERTOR TP-LINKA MC100CM ARJ45 10/100M la fibra SC multi-mode 100M, Full-duplex, pana la 2Km, montabil in sasiu. A Tip Conexiune:A Wired Tip Dispozitiv:A Accesorii Rata de Transfer:A 10/100 Mb/s Standarde:A IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x Acoperire:A 2 Km Functii Avansate:A Mod transfer Half/Full-Duplex pentru port-ul FX, Controlul fluxului Full Duplex (IEEE 802.3x), Controlul fluxului Half Duplex (Backpressure), Transmisie prin fibrA opticA de pAnA la 2 km, Link Fau Port uri:A 1 port SC 100M, 1 port RJ45 100M (Auto MDI/MDIX) Indicator LED:A PWR, FDX/Col, Link/Act, SPD Aplicatie:A Interior/Exterior Dimensiuni:A 94.5 x 73.0 x 27.0 mm

    MEDIA CONVERTOR TP-LINKA MC100CM ARJ45 10/100M la fibra SC multi-mode 100M, Full-duplex, pana la 2Km, montabil in sasiu. A Tip Conexiune:A Wired Tip Dispozitiv:A Accesorii Rata de Transfer:A 10/100 Mb/s…
  • Media convertor SM conector SC 100Mb/s 20KM – MC112CM

    Media convertor SM conector SC 100Mb/s 20KM – MC112CM

    MEDIA CONVERTOR TP-LINKA MC112CS ARJ45 10/100M la fibra SC single-mode 100M, Full-duplex, Tx:1310nm, Rx:1550nm, pana la 20Km, montabil in sasiu. A Tip Conexiune:A Wired Tip Dispozitiv:A Accesorii Rata de Transfer:A 10/100 Mb/s Standarde:A IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x Acoperire:A 20 Km Functii Avansate:A AdoptA tehnologia WDM, Mod transfer Half/Full-Duplex pentru port-ul FX, Controlul Fluxului Full Duplex (IEEE 802.3x), Controlul Fluxului Half Duplex (Backpressure), Link Fault Passthrough Ai Far End Port uri:A 1 100M SC port, 1 100M RJ45 port (Auto MDI/MDIX) Indicator LED:A PWR, FDX/Col, Link/Act, SPD Aplicatie:A Interior/Exterior Frecventa:A TX: 1310nm / RX: 1550nm Dimensiuni:A 94.5 x 73.0 x 27.0 mm

    MEDIA CONVERTOR TP-LINKA MC112CS ARJ45 10/100M la fibra SC single-mode 100M, Full-duplex, Tx:1310nm, Rx:1550nm, pana la 20Km, montabil in sasiu. A Tip Conexiune:A Wired Tip Dispozitiv:A Accesorii Rata de Transfer:A…
  • Media convertor MM conector SC 1000Mb/s – MC200CM

    Media convertor MM conector SC 1000Mb/s – MC200CM

    MEDIA CONVERTOR TP-LINKA MC200CM ARJ45 1000M la fibra SC multi-mode 1000M, Full-duplex, pana la 550m, montabil in sasiu. A Tip Conexiune:A Wired Tip Dispozitiv:A Accesorii Rata de Transfer:A 10/100/1000 Mb/s Standarde:A IEEE 802.3ab, IEEE 802.3z, IEEE 802.3x Acoperire:A 550m Functii Avansate:A Full Duplex Flow Control (IEEE 802.3x) Extends fiber distance up to 0.5km using 50/125um fiber Extends fiber distance up to 0.22km using 2.5/125um fiber Port uri:A 1 1000M SC port, 1 1000M RJ45 port (Auto MDI/MDIX) Indicator LED:A PWR, LINK, RX Aplicatie:A Interior/Exterior Dimensiuni:A 94.5 x 73.0 x 27.0 mm

    MEDIA CONVERTOR TP-LINKA MC200CM ARJ45 1000M la fibra SC multi-mode 1000M, Full-duplex, pana la 550m, montabil in sasiu. A Tip Conexiune:A Wired Tip Dispozitiv:A Accesorii Rata de Transfer:A 10/100/1000 Mb/s…
  • Media convertor SM conector SC 1000Mb/s 15KM – MC210CS

    Media convertor SM conector SC 1000Mb/s 15KM – MC210CS

    MEDIA CONVERTOR TP-LINKA MC210CS ARJ45 1000M la fibra SC single-mode 1000M, Full-duplex, pana la 15Km, montabil in sasiu A Tip Conexiune:A Wired Tip Dispozitiv:A Accesorii Rata de Transfer:A 10/100/1000 Mb/s Standarde:A IEEE 802.3ab, IEEE 802.3z, IEEE 802.3x Acoperire:A 15 Km Functii Avansate:A Full Duplex Flow Control (IEEE 802.3x) Extends fiber distance up to 15km Port uri:A 1 1000M SC port, 1 1000M RJ45 port (Auto MDI/MDIX) Indicator LED:A PWR, LINK, RX Aplicatie:A Interior/Exterior Dimensiuni:A 94.5 x 73.0 x 27.0 mm

    MEDIA CONVERTOR TP-LINKA MC210CS ARJ45 1000M la fibra SC single-mode 1000M, Full-duplex, pana la 15Km, montabil in sasiu A Tip Conexiune:A Wired Tip Dispozitiv:A Accesorii Rata de Transfer:A 10/100/1000 Mb/s…
  • Set module SFP Multi Mode 500M 100Mb/s conector LC

    Set module SFP Multi Mode 500M 100Mb/s conector LC

    Set module SFP Multi Mode 500M 100Mb/s conector LC comunicaAie bidirecAionalA pe 2 fibre multimode, vitezA de transmisie de pAnA la 155 Mb/s (IEEE 802.3u 100Base-FX), razA de transmisie de pAnA la 550 m, conectori optici: LC. A Modul optic SFP ULTIMODE-011M funcAioneazA cu fibre multi-mode de pAnA la 550 m lungime, Ai viteze de transmisie de pAnA la 155 Mb/s.A DistanAa maximA de transmisie depinde de tipul de fibrA multi-mode. 500 m pentru fibre de dimensiune 50/128 sau 300 m pentru fibre de dimensiunea 62.5/128 um… A Modulele SFP din seria ULTIMODE sunt echipate cu conectori LC. Principalul avantaj al conectorilor LC este dimensiunea micA Ai sistemul de blocare pentru protecAia A®mpotriva deconectArii accidentale. A Modulul din seria ULTIMODE poate fi folosit A®mpreunA cu convertoare media Ai cu majoritatea switch-urilor Ai router-elor cu slot-uri SFP (cu echipamente CISCO) compatible cu standardulAIEEE 802.3u 100Base-FX. A Utilizarea de convertoare media, cu posibilitatea de a schimba modulele SFP este deosebit de avantajoasA atunci cAnd vine vorba de modificAri de configurare a reAelei. AZn loc sA A®nlocuiAi A®ntreaga unitate, este suficient sA se se schimbe transceiver-ul SFP.

    Set module SFP Multi Mode 500M 100Mb/s conector LC comunicaAie bidirecAionalA pe 2 fibre multimode, vitezA de transmisie de pAnA la 155 Mb/s (IEEE 802.3u 100Base-FX), razA de transmisie de…
  • Set adaptoare SFP Gigabit distanta 20Km Single mode UOF2201BS

    Set adaptoare SFP Gigabit distanta 20Km Single mode UOF2201BS

    Set adaptoare SFP Gigabit distanta 20Km Single mode UOF2201BS PRET PE PERECHE Modul SFP standard, single-iber. Se foloseste si se livreaza in pereche. Modulul poate i folosit in echipamente de retea (switch, convertoare media) sau impreuna cu echipamente de transmisie video prin ibra optica. CARACTERISTICI Putere emisie: -8 ~ -3dBm Sensibilitate: -24dBm Viteza: 1.25Gbps Tip fibra: single mode 9/125Im, multi-mode 50/125Im Port fibra: LC Lungime de unda: 1310nm/1550nm Distanta: 20Km (single mode), 2Km (multi-mode) Protectie: ESD Alimentare: 3.15 ~ 3.45Vcc, 1W Temperatura: 0AC ~ 70AC Dimensiune: 55.4mmX13.7mmX6.25mm

    Set adaptoare SFP Gigabit distanta 20Km Single mode UOF2201BS PRET PE PERECHE Modul SFP standard, single-iber. Se foloseste si se livreaza in pereche. Modulul poate i folosit in echipamente de…
  • Media convertor 20KM 100Mbps cu port SFP UOF7201E

    Media convertor 20KM 100Mbps cu port SFP UOF7201E

    Media convertor 20KM 100Mbps cu port SFP UOF7201E .AConvertor media folosit la extinderea unei retele ethernet cu ajutorul unei fibre optice. Dispune de un port SFP ce permite conectarea oricarui tip de adaptor FO. CARACTERISTICI Viteza de transfer: 100Mbps Port retea: 10/100Mbps, RJ45, 100m Port fibra: 155Mbps, hotplug SFP, distanta de transmisie depinde de adaptor Alimentare: 12-24Vcc, <5W Temperatura: 0AC ~ 55AC Dimensiuni: 103mmA—82mmA—25mm Protectii: ESD, descarcari electrice

    Media convertor 20KM 100Mbps cu port SFP UOF7201E .AConvertor media folosit la extinderea unei retele ethernet cu ajutorul unei fibre optice. Dispune de un port SFP ce permite conectarea oricarui…
  • Media convertor 20KM port SFP 1000Mbps UOF7201GE

    Media convertor 20KM port SFP 1000Mbps UOF7201GE

    Media convertor 20KM port SFP 1000Mbps UOF7201GE .AConvertor media folosit la extinderea unei retele ethernet cu ajutorul unei fibre optice. Dispune de un port SFP ce permite conectarea oricarui tip de adaptor FO. CARACTERISTICI Viteza de transfer: 1000Mbps Port retea: 10/100/1000Mbps, RJ45, 150m Port fibra: 155Mbps, hotplug SFP, distanta de transmisie depinde de adaptor Alimentare: 12-24Vcc, <5W Temperatura: 0AC ~ 55AC Dimensiuni: 103mmA—82mmA—25mm Protectii: ESD, descarcari electrice

    Media convertor 20KM port SFP 1000Mbps UOF7201GE .AConvertor media folosit la extinderea unei retele ethernet cu ajutorul unei fibre optice. Dispune de un port SFP ce permite conectarea oricarui tip…
  • Set adaptoare SFP distanta 20Km Single/Multi mode UOF2101BS

    Set adaptoare SFP distanta 20Km Single/Multi mode UOF2101BS

    Set adaptoare SFP distanta 20Km Single/Multi mode UOF2101BS .AModul SFP standard, single-iber. Se foloseste si se livreaza in pereche. Modulul poate i folosit in echipamente de retea (switch, convertoare media) sau impreuna cu echipamente de transmisie video prin ibra optica. Pretul este pe pereche. CARACTERISTICI Putere emisie: -15 ~ -3dBm Sensibilitate: -34dBm Viteza: 155Mbps Tip fibra: single mode 9/125Im, multi-mode 50/125Im Port fibra: LC Lungime de unda: 1310nm/1550nm Distanta: 20Km (single mode), 2Km (multi-mode) Protectie: ESD Alimentare: 3.15 ~ 3.45Vcc, 1W Temperatura: 0AC ~ 70AC Dimensiune: 55.4mmX13.7mmX6.25mm

    Set adaptoare SFP distanta 20Km Single/Multi mode UOF2101BS .AModul SFP standard, single-iber. Se foloseste si se livreaza in pereche. Modulul poate i folosit in echipamente de retea (switch, convertoare media)…

Dacă sunteți în căutarea celor mai bune oferte la produsele cele mai noi, ați ajuns la locul potrivit. Aici, la nextbigvlogger.ro, încercăm întotdeauna să avem un inventar cât mai diversificat, astfel încât să existe ceva potrivit pentru toată lumea. Și pentru că dorim ca și clienții noștri sa primească cât mai mult pentru banii lor, vă oferim prețuri competitive pentru toata colecția Echipamente fibra optica.

Așadar, fie că sunteți în căutarea celui mai nou model sau doriți doar să găsiți o ofertă excelentă, asigurați-vă că ne verificați mai întâi. Pe langa aceasta, nextbigvlogger.ro oferă o experiență excelentă de servicii pentru clienți și oferă informații suplimentare conexe pentru a-i ajuta pe cumpărătorii săi să ia decizii informate.

În piața de astăzi, este important să comparați ofertele la produse Echipamente fibra optica înainte de a face o achiziție. Făcând acest lucru, sperăm să oferim clienților noștri tot ce au nevoie într-un singur loc.

Economii uriașe la cele mai mari branduri

Există câteva oferte extraordinare pentru mărci de top în această săptămână. Așa că, dacă vrei să faci un chilipir, acum este momentul!

Livrare gratuită pentru comenzile calificate

Dorești să faci cumpărături de sărbători fără să plătești transportul? Ai noroc! Mulți comercianți oferă transport gratuit pentru comenzile calificate. Deci, ce înseamnă „calificat”? În general, înseamnă că această comanda trebuie să respecte o sumă minimă de lei. De exemplu, pragul de livrare gratuită al majorității magazinelor este de 250 lei. Unii comercianți au cerințe diferite, așa că asigurați-vă că verificați înainte de a cumpăra.

Costurile de livrare pot crește cu adevărat, așa că profitați de ofertele de transport gratuit atunci când puteți. Este un lucru mai puțin de care să-ți faci griji atunci când încerci să găsești cadoul perfect pentru cei dragi. Cumparaturi fericite!

Retururi ușoare

Este foarte ușor să returnezi orice produs de care nu ești mulțumit. Comercianți ce expun produse pe nextbigvlogger.ro accepta retururi pentru toate produsele, fără întrebări. Aveți la dispoziție o luna pentru a returna Echipamente fibra optica și a primi banii inapoi. Pentru a face un retur, trebuie doar sa contactați comerciantul și acesta vă va furniza un formular pentru retur. Dorim să fiți 100% mulțumit de cumparaturile dvs., așa că multe magazine pun la dispoziție retururi gratuite pentru majoritatea produselor.

Cumpărați acum pentru oferte grozave!

Sărbătorile sunt chiar după colț și asta înseamnă că este timpul să începeți cumpărăturile pentru a profita la maxim de oferte! Dar unde poți găsi cele mai bune oferte? Și de unde știi cu adevărat dacă faci o afacere bună?

Vă prezentăm mai jos câteva sfaturi pentru a vă ajuta să găsiți cele mai fantastice oferte pentru cadouri de sărbători sau alte ocazii precum zile de naștere.

Cumpărați devreme: cu cât începeți mai devreme cumpărăturile, cu atât este mai probabil să găsiți oferte grozave. Multe magazine oferă reduceri și promoții speciale în săptămânile premergătoare sărbătorilor, așa că începeți cumpărăturile devreme pentru a profita de aceste reduceri

Comparați prețurile: nu presupuneți doar că primul magazin pe care ați intrat are cele mai bune prețuri. Acordați-vă timp pentru a compara prețurile la diferite comercianti înainte de a lua deciziafinală.
Noi am adunat produse de la toate magazinele din România pentru ca tu sa poți găsi totul într-un singur loc.

Prețuri mici și selecție mare de produse

Ești în căutarea unei oferte de pret pentru Echipamente fibra optica? Platforma noastră oferă prețuri mici și o selecție largă de produse, aici este locul unde puteți găsi ceea ce căutați. Cu oferte pentru orice îți poți imagina, de la haine, la produse electronice, cu siguranță vei găsi tot ceea ce ai nevoie la un preț avantajos. Deci data viitoare când sunteți în căutarea unei oferte grozave pentru Echipamente fibra optica, asigurați-vă că vizitați magazinul nostru!